بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
اخبار > دیدار مدیرعامل خبرگزاری رسا با معاون تهذیب حوزه های علمیه


حوزه های علمیه, اخلاق و تهذیب شماره خبر: ٤٠٩٣٩٤ ١٧:٤٧ - 1398/07/15   دیدار مدیرعامل خبرگزاری رسا با معاون تهذیب حوزه های علمیه ارسال به دوست نسخه چاپي


دیدار مدیرعامل خبرگزاری رسا با معاون تهذیب حوزه های علمیه

دیدار مدیرعامل خبرگزاری رسا با معاون تهذیب حوزه های علمیه


حجت الاسلام والمسلمین حمید ملکی در دیدار حجت الاسلام محققی مدیرعامل خبرگزاری رسا و جمعی از اعضای این رسانه حوزوی، از اقدامات و فعالیت های رسا در زمینه انعکاس اخبار حوزه های علمیه و روحانیت قدردانی کرد.

وی گزارش و مطالب ارائه شده از سوی مدیرعامل خبرگزاری رسا را دقیق، علمی و منصفانه ارزیابی کرد.

معاون تهذیب حوزه مسؤولیت اطلاع رسانی و جریان سازی را در عصر کنونی و با توجه به هجمه همه جانبه دشمنان بسیار سنگین و حساس توصیف و تصریح کرد: شما در مقابل این جبهه، صف جبهه حق را تشکیل داده اید، دعا می کنیم در این جنگ نابرابر با اتکال به سرمایه ایمان، جهاد و تقوا بتوانید دشمن را عقب برانید.

عزم جزم معاونت تهذیب برای احیای دروس اخلاق

وی در ادامه با اشاره به اهمیت مباحث اخلاقی در حوزه از عزم جزم این معاونت برای احیای دروس اخلاق در حوزه های علمیه خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین دغدغه ها ما بحث مهم هویت طلبگی است و مهم ترین جایی که می تواند این موضوع را سامان ببخشد، شورای تهذیب مدارس علمیه است.

استقبال شورای عالی حوزه از اجرای طرح های میثاق طلبگی

معاون تهذیب و تربیت حوزه های علمیه افزود: هویت یک مساله صرفا فردی و شخصی نیست، بلکه موضوعی بسیار حساس و دقیق است که باید برای تحقق آن عوامل مختلفی دست به دست هم دهند.

وی تاکید کرد: اگر تربیت برمبنای قرآن و عترت شکل گیرد، خروجی آن هویت خواهد بود و تربیت یافتگان این مکتب با تندبادها هم از مسیر خارج و منحرف نخواهند شد.

راهکارهای تحقق هویت طلبگی

استاد اخلاق حوزه علمیه قم با بیان این که اساس کار ما هویت بخشی است و برای این موضوع در حال تهیه و آماده سازی کتاب و جزواتی هستیم تا در اختیار مدیران مدارس قرار گیرد، به تبیین راهکارهای تحقق هویت در بین طلاب پرداخت.

معاون تهذیب حوزه های علمیه دقت در جذب و گزینش طلاب و بکارگیری مدیران و اساتید صاحب هویت را از مهم ترین راهکارهای تحقق هویت دانست و گفت: ما معتقدیم هویت نتیجه تربیت است، در کنار اینها است که نقل خاطرات علمای صاحب هویت و ایمان قوی به جان و دل طلبه می نشیند.

وی اضافه کرد: اینها پازل های مرتبط به هم هستند و همه باید دست به دست هم دهند تا این هویت روز به روز حفظ و تقویت شود.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی چالش های درون هویتی در جامعه را جدی خواند و با ابراز نگرانی از افزایش طلاق در جامعه، اظهار داشت: بنده معتقدم افزایش آمار طلاق در جامعه بیشتر ناشی از عدم آموزش صحیح است تا مسائل اقتصادی.

استقبال شورای عالی حوزه از اجرای طرح های میثاق طلبگی

معاون تهذیب حوزه های علمیه بر لزوم ترویج نمونه ها و الگوهای موفق ازدواج در جامعه تاکید کرد و گفت: ما در معاونت تهذیب کارگاه هایی را در این زمینه برگزار کرده و البته شاهد آثار مثبت آن نیز بوده ایم، در حال حاضر نیز اساتید و کارشناسان ما در حال اجرا و برگزاری این طرح در استان ها هستند.

رضایت شورای عالی از اجرای طرح های میثاق طلبگی

حجت الاسلام والمسلمین ملکی اجرای طرح های میثاق طلبگی را مطلوب و دارای برکات ارزشمند برای طلاب و حوزه های علمیه اعلام کرد و گفت: اجرای طرح های میثاق طلبگی که برای مقاطع مختلف تحصیلی طلاب طراحی شده، با استقبال و رضایت اعضای محترم شورای عالی حوزه نیز روبرو شده است.

معاون تهذیب حوزه های علمیه نقش اساتید را در اجرای این طرح بسیار مهم و کلیدی عنوان و تصریح کرد: اساتید هم باید برای طلاب معلم، هم مربی و هم پدر باشند، افزون بر این مدیران مدارس نیز در اجرای این طرح ها باید به درستی وظایف خود را انجام دهند.

استقبال شورای عالی حوزه از اجرای طرح های میثاق طلبگی

وی در بخش دیگری از سخنان خود هویت دینی را ضامن بقای یک جامعه ذکر و تاکید کرد: برای هویت بخشی به جامعه و تربیت نسلی ایمانی و اعتقادی همه نهادها باید دست به دست هم داده و ضمن هم افزایی و پرهیز از اقدامات جزیره ای، به وظایف خود به درستی عمل کنند.

سازمان یافته عمل نکنیم زمین بازی را در عرصه فرهنگ به دشمن واگذار خواهیم کرد

معاون تهذیب حوزه های علمیه هشدار داد: اگر نهادها به صورت دقیق و سازمان یافته عمل نکنند و به ایفای نقش نپردازند زمین بازی را در عرصه مهم فرهنگ به دشمن واگذار خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اشاره و تاکید کرد: باید توسط نسل جوان در گام دوم انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی شکل گیرد و با شتاب چند برابر نسبت به چهل ساله اول انقلاب حرکت کنیم.

معاون تهذیب حوزه های علمیه افزود: امروز جنس نقشه و حربه دشمنان نسبت به گذشته تفاوت کرده است، امر

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
درگاه پرداخت اینترنت

سال رونق اقتصادی

شبکه های اجتماعی

اوقات شرعی