بسم الله الرحمن الرحیم اَللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَ في كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً وَ حافِظاً وَ قائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
اخبار > گرانی را دیگران بوجود می آورند ولی ناسزایش را طلبه شهریه بگیر می خورد


حوزه های علمیه, آموزش شماره خبر: ٤٠٩٣٩٦ ١٧:٥١ - 1398/07/15   معاون آموزش حوزه های علمیه: ارسال به دوست نسخه چاپي


معاون آموزش حوزه های علمیه:

گرانی را دیگران بوجود می آورند ولی ناسزایش را طلبه شهریه بگیر می خورد


حوزه/ کسی که لباس روحانیت را می پوشد، بداند در این مسیر همه چیز است. فحش، توهین و ناسزا. خراب کاری و گرانی را دیگران در جامعه به وجود می آورند، اما طلبه شهریه بگیر که دستش به هیچ چیزی بند نیست، باید فحش و توهینش را بشنود. این خلصت پوشیدن لباس است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد، شب گذشته در پنجمین همایش سلسله پیش نشست همایش ملی مقاومت اسلامی از نگاه قرآن کریم که با موضوع «راه کارهای قرآنی ایجاد و ارتقای روحیه مقاومت در جوامع دینی» در مدرسه علمیه امام موسی کاظم(ع) در قم برگزار شد، گفت: جوامع دینی همیشه نیاز به روحیه بخشی دارد و اساسا دین بدون مقاومت معنا ندارد و این مسئله را قرآن تأکید هم دارد، دلیل این مسئله به خاطر تنوع دشمنان در صدر اسلام برای اسلام و پیامبر(ص) است.

معاون آموزش حوزه های علمیه افزود: انسان با نگاه به آیات به این نتیجه می رسد،هر چه زمان می گذرد و اسلام قوی تر می شود، دشمن هم قوی می شود، بنابراین باید آماده هر نوع مقابله با ترفندهای مختلف دشمن داخلی و خارجی بود.

وی با اشاره به راهکارهای قرآنی ایجاد و ارتقای روحیه مقاومت اظهار داشت: از جمله این راهکارها بیان منافع استقامت و صبر در برابر دشمنان، تبیین نقشه های دشمنان، تحریک احساسات و الگوهای مقاومت است.

حجت الاسلام والمسلمین رستم نژاد گفت: قرآن به مسلمانان سفارش می کند، مواظب توطئه و نقشه های دشمنان باشید، این گروه ممکن است  به هر شکلی در مقابل اسلام و دین شما قد علم کند، حتی امکان دارد این دشمنی از طریق ساخت مسجدی مانند ضرار ایجاد شود، در هر حال باید مواظب برنامه های دشمنباشیم  و برای مقابله آن آماده بود.

معاون آموزش حوزه های علمیه با اشاره به این که راه روحانیت، راه انبیای الهی است، بیان داشت: کسی که لباس روحانیت را می پوشد، بداند در این مسیر همه چیز است. فحش، توهین و ناسزا. خراب کاری. گرانی را دیگران در جامعه به وجود می آورند، اما طلبه شهریه بگیر که دستش به هیچ چیزی بند نیست، باید فحش و توهینش را بشنود. این خلصت پوشیدن لباس است.

313/40

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
درگاه پرداخت اینترنت

سال رونق اقتصادی

شبکه های اجتماعی

اوقات شرعی